Tüm Haberler

Gösterilen Kayıt : 110 Toplam Kayıt : 17

Eğiticilerin Eğitimi Sertifika Töreni

Çocuk Gelişimi bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Figen Gürsoy, Hemşirelik bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Başak Demirtaş Hiçyılmaz ve Doç. Dr. Figen Işık Esenay, Sağlık Yönetimi bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Çağdaş Erkan Akyürek, Sosyal Hizmet bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Gonca Polat, rektörlüğümüz tarafından düzenlenen eğiticilerin eğitimi programını başarı ile tamamlayarak sertifikalarını aldılar.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

Sağlık Bilimleri Fakültesi olarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Anıtkabir’i ziyaret ederek Ata’nın huzuruna çıktık.

GEBELİK OKULU

Ankara Üniversitesi Kadın Platformu’nun bu yıl belirlediği “Sağlıklı Yaşam ve Çevre” teması çerçevesinde Sağlık Bilimleri Fakültesi Çalışma Grubu tarafından düzenlenen “Gebelik Okulu” etkinliği 15.12.2017-19.01.2018 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Etkinliğin amacı, doğumla ilgili bilinçli kararlar vermek, sağlıklı normal/doğal doğum yapabilmek ve doğum sonrası emzirmeye yönelik bilgi ve becerileri kavramsal ve uygulamalı olarak kazandırmaktır. Bu kapsamda, gebelik oluşumu […]

TS EN ISO 9001:2008 Kalite Yönetimi YGG Toplantısı

06.02.2018 Tarihinde Fakültemizde TS EN ISO 9001:2008 YGG (Yönetimin Gözden Geçirilmesi) toplantısı yapıldı. Toplantı, Üniversitemiz Kalite Koordinatörü Prof. Dr. Ali SINAĞ, Su Yönetimi Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Gökçen ÇAPAR, dekanlık yönetimi ve idari personelin katılımıyla gerçekleştirildi.  

Fakültemiz Genel Akademik Kurulu

Fakültemiz Genel Akademik Kurulu 07.02.2018 tarihinde Fakültemiz Konferans Salonu’nda gerçekleştirilmiştir.  

Profesörlüğe Atanan Öğretim Üyelerine Profesörlük Belgesi Verildi

Fakültemizde 2017 yılında profesörlük kadrosuna atanan Prof. Dr. Ayten DEMİR’e ve Prof. Dr. Nurcan YABANCI AYHAN’a profesörlük belgeleri Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İBİŞ ve Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Neriman ARAL tarafından verilmiştir.

14 Kasım Dünya Diyabet Günü Etkinliği

14 Kasım Dünya Diyabet gününde farkındalık yaratmak, diyabet ve diyabette beslenmeye ilişkin bilgiler vermek amacıyla, bölümümüz ve Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyet Öğrenci Topluluğu (ANKÜBEST) tarafından 21 Kasım 2017 tarihinde etkinlik düzenlenmiştir. Etkinlik kapsamında Doç. Dr. Alev Keser mentörlüğünde ANKÜBEST üyelerinden Furkan Gökçurak, Kezban Şahin, Sevim Küççükoğlu diyabet ve diyabette beslenme ile ilgili bir sunum […]