2017-2018 eğitim-öğretim yılı bahar yarıyılı Final Sınavları sonucunda mezun duruma gelecek Fakültemiz öğrencilerinin; Geçici Mezuniyet Belgeleri ve Diplomaları en erken Mezuniyet Tören tarihi olan 28 Haziran 2018 Perşembe gününe yetiştirilmeye çalışılacaktır.

Diplomadan Önce Geçici Mezuniyet Belgesi Alacak Olan Bölümler:

*Beslenme ve Diyetetik Bölümü

*Çocuk Gelişimi Bölümü

*Ebelik Bölümü

*Hemşirelik Bölümü

Geçici Mezuniyet Belgesi Almadan Diploma Alacak Olan Bölümler:

*Sağlık Kurumları Yöneticiliği Bölümü

*Sosyal Hizmet Bölümü

İlgili öğrencilere önemle duyurulur.

Sık Sorulan Sorular:

1.Soru: Üniversitemiz akademik takviminde 13 Haziran 2018 tarihinde Final sınavları bitmesine rağmen Geçici Mezuniyet Belgeleri ve Diplomaları almak için neden 2 hafta sonraki tarih olan 28 Haziran 2018 tarihini bekliyoruz?

Cevap: Mezuniyet Evrak İşlem Sürecinin başlaması için Fakültemiz bütün Bölümlerine ait sınav notlarının harf notları ile birlikte ilan edilmiş olması gerekmektedir. Üniversitemiz akademik takviminde yer aldığı gibi “Not Giriş Bitiş Tarihi: 20 Haziran 2018” şeklindedir.

2.Soru: Bizim Bölümün sınav sonuçları ilan edilmesine rağmen Fakültemiz diğer Bölümlerinin not girişinin bitmesini neden beklemek zorundayız?

Cevap: Mezuniyet Evrak İşlem Süreci Fakültenin Bütün Bölümleri için tamamlandığı takdirde Rektörlük Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı; Geçici Mezuniyet Belgesi ve Diploma teslimi yapmaya başlıyor. Fakültenin bütün Bölümlerinin mezuniyet evrak işlem süreci tamamlanmadığı takdirde eksik olan Bölümün işlemlerinin bitmesinin beklenmesi gerekiyor.

3.Soru: Beslenme ve Diyetetik, Çocuk Gelişimi, Ebelik ve Hemşirelik Bölümü neden diplomalarını daha sonra alacaklar?

Cevap: Bu Bölümlerin diplomaları tescil işlemi yapılmak üzere İl Sağlık Müdürlüğüne gönderildiğinden dolayı diplomaları daha sonra teslim edilecektir.

Diğer sorularınız için Fakülte Öğrenci İşleri ile irtibata geçebilirsiniz.

(İletişim: 0312 319 14 50 /Dahili: 1154 – 1202 E-mail: saglikbil.ogrenci@ankara.edu.tr)